O nas

#HappyContent

Happy Content jest agencją content marketingową, której misją jest dostarczać najlepsze treści dla firm. Budujemy obecność firmy w Internecie poprzez angażujące i wartościowe treści. Dobrze dobrane treści wspierają pozycję strony w Google, budują społeczność wokół marki, a w efekcie przyciągają do firmy nowych klientów. Więcej o naszej ofercie w zakładce #HappyWspółpraca.

#oMnie

Nazywam się Barbara Stawarz-García. Mediami i marketingiem internetowym zajmuję się od 2005 roku. Jestem autorką bestsellerowej książki Content marketing po polsku wydanej przez PWN i dziś to właśnie treści w internecie są moją specjalnością. W 2016 roku trafiłam do rankingu najbardziej kreatywnych osób w biznesie magazynu BRIEF. Dziś buduję #HappyContent.

#HappyKariera

Wszystko zaczęło się w dziale online dziennika Rzeczpospolita. To w słynnej Rzepie od końca 2005 roku stawiałam swoje pierwsze kroki. Później przyszedł czas na całkowite zarażenie się nowymi technologiami i kierowanie działem online magazynu CHIP. W holdingu Hubert Burda Media zabawiłam na dłużej prowadząc swoje pierwsze projekty internetowe. Kolejnym krokiem w mojej #happykarierze była firma InnovaWeb i rozwijanie serwisów internetowych, ale też oferty reklamowej firmy.

Wreszcie przyszedł czas na samodzielne działanie i agencję content marketingową Content King. Zbudowanie silnej marki i fantastycznego zespołu zaowocowało przejęciem firmy przez międzynarodową agencję reklamową Havas Worldwide. Dziś – po 8-miesięcznej podróży – prowadzę działania pod szyldem Happy Content.

#HappyEdukacja

Jestem absolwentką Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej. Dziś pracuję nad doktoratem z zakresu społecznej przestrzeni internetu.

Na uczelni stoję dla odmiany po drugiej stronie katedry. Od 2010 roku jestem wykładowcą na studiach dziennych na Uniwersytecie SWPS. Dziennikarstwo internetowe nie ma przede mną i przed moimi studentami żadnych tajemnic.

Zajęcia prowadzę również na AGH w Krakowie (na studiach dziennych oraz podyplomowych), na SGH w Warszawie (studia podyplomowe) oraz na WSB w Poznaniu.

#HappyPublikacje

Obok swojej książki Content marketing po polsku mam na koncie jeszcze kilka innych publikacji. Jestem współautorką:

#HappyWystąpienia

Regularnie występuję na najlepszych konferencjach w Polsce. Miałam przyjemność stać na scenie m.in.: TEDx Lublin, Internet Beta, Mail My Day, Kongres Marketing Online, Targi e-Handlu, Marketing Progress, E-biznes Festiwal i wielu, wielu innych. I ciągle mam apetyt na więcej!