Black Friday i świąteczne wydatki w pandemii

Wszystko wskazuje na to, że świąteczne zakupy przeniosą się z zatłoczonych galerii do internetu. Konsumenci deklarują, że już w Black Friday rozpoczną zakupy i będą szukali okazji do… oszczędności.

Black Friday i świąteczne zakupowe szaleństwo były w Polsce na wznoszącej się fali od kilku lat. Globalne prognozy co do konsumpcji wskazują na oszczędności, ale w końcu Black Friday to właśnie promocje, czyli oszczędzanie. Czyż nie? 🙂 

W Polsce już teraz firmy kurierskie zapowiedziały, że warto rozpocząć świąteczne zakupy, by wszyscy otrzymali swoje przesyłki na czas. Black Friday wypada zatem w idealnym czasie, by upolować dobre okazje.

Czarny Piątek od dawna celebrowali na zakupach Brytyjczycy. Co mówią badania o mieszkańcach wysp w tym roku?

Badanie Klarna and Retail Economics mówi, że:

  •  Ponad 1/3 (37 proc.) Brytyjczyków twierdzi, że będzie unikać wizyt w sklepach stacjonarnych (jeśli w ogóle będą otwarte…).
  •  Jednocześnie 33 proc. planuje upolować coś już w Czarny Piątek w ramach świątecznych zakupów i załapać się na dobre promocje.
  • 36 proc. planuje ograniczyć świąteczne wydatki, a 12 proc. planuje wydać więcej niż w zeszłym roku!

Sierpniowe badanie Havas Media Group mówi z kolei, że:

  • 45 proc. kupujących będzie zdecydowanie skromniej w swoich wydatkach obchodzić Black Friday.
  • 26 proc. konsumentów planuje wydać mnie niż zwykle, a 30 proc. tyle samo.
  • O 29 proc. mniej mają zamiar wydać konsumenci na ubrania i buty.
  • Najchętniej na promocji widzieliby jedzenie i napoje – o 16 proc. większe zainteresowanie niż rok temu.

A co z Polakami? Z polskich raportów również wynika, że Polacy w pandemii przenieśli się do sieci, więc to tutaj będą chcieli korzystać z okazji na Black Friday w ramach przedświątecznych zakupów. 

Według deklaracji możemy mieć zatem przesunięcie świątecznych wydatków na wcześniejszy okres niż było to rok temu, a co za tym idzie, być może wydatki na Black Friday wcale nie zmaleją, a wręcz przeciwnie?

Komentarze na temat “Black Friday i świąteczne wydatki w pandemii

  1. Ewentualne przedluzenie zamkniecia centrow handlowych po 29 listopada znaczaco utrudni Polakom przygotowania do Swiat Bozego Narodzenia. W tym roku beda one szczegolne ze wzgledu na wprowadzone ograniczenia, ktore na pewno wplyna na sposob spedzania tego czasu przez polskie rodziny. Nie zawsze bezposrednie spotkania beda mozliwe, dlatego tak wazna dla wielu Polakow jest i bedzie pamiec o najblizszych i sprawienie im radosci w czasie, ktory dotad spedzano wspolnie w szerokim gronie rodziny i przyjaciol. W elektromarketach w Swietokrzyskiem trwaja Black Weeks. Sezon listopadowych obnizek zakonczy Black Friday. Zobacz, ktore sklepy otwarte

Comments are closed.